Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Trnavská brána 2017 - 16. ročník

Trnavská brána 2017 - 16. ročník
Termín: 17.08.2017 - 20.08.2017
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Trnava, (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.regiontirnavia.sk
trnavskabrana.sk/?page_id=11
www.youtube.com/watch?v=Hvz86lICt2w

Popis

Trnavská brána 2017 - 16. ročník

Program pozrite na:
http://trnavskabrana.sk/?page_id=11
alebo kliknite hore

Nevšedná prehliadka folklórneho života, tradícií a zvyklostí nielen zo Slovenska. Medzinárodný festival folklórnych súborov Trnavská brána privíta milovníkov folklóru pestrou ponukou hudby, tanca a tradičných krojov.

Trnava, v minulosti dôležité uhorské centrum obchodu, otvárala svoje štyri brány kupcom a remeselníkom z celého sveta. A tak, v nadväznosti na veľkolepú históriu, otvorí svoje brány už po trinástykrát a ulice centra ožijú temperamentným folklórom, ľudovou kultúrou a pôvodnými zvykosťami. Zázemím festivalu je každoročne Trojičné námestie obklopené vežami kostolov.

Príjemnú atmosféru slávností dotvára krojovaný sprievod, ktorý vás rozospieva a roztancuje. Súbory sa vám predstavia prostredníctvom ornamentov, najcharakteristickejších výtvarných prejavov svojej obce, či kraja.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je i jarmok ľudových remesiel, ktorý je každým rokom krásnou ukážkou prác a výrobkov šikovných rúk majstrov remeselníkov a ľudovoumeleckých výrobcov. Ochutnať môžete i tradičné miestne pochutiny, medzi ktorými nechýbajú medovníky, či praclíky.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny