Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Pekné víno s rozhľadom Šenkvice 2019 - 11.ročník

Pekné víno s rozhľadom Šenkvice 2019 - 11.ročník
Termín: 23.03.2019
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Šenkvice (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: bit.ly/PekneVinoSrozhladom2019

Popis

Prvá jarná sobota v Šenkviciach bude patriť nielen milovníkov vína, ale aj bežcom. Príďte na 11. ročník podujatia Pekné víno s rozhľadom, kde vás čaká ochutnávka vín a bohatý sprievodný program. Milovníci športu si môžu zmerať sily počas behu na vrchol rozhľadne.

Vinárstvo Karpatská Perla aj tento rok oslávi príchod jari pri Peknom víne s rozhľadom. V sobotu 23. marca si okrem kvalitných vín v pivniciach budete môcť vychutnať aj rôzne gastronomické špeciality v Tančiarni či si od 13:00 vyskúšať tradičný beh po 99 schodoch na rozhľadňu. Okrem behu na rozhľadňu čakajú návštevníkov koláčiky od Marlotky a syry Maťa Hiadlovského, lahodná káva či riadená degustácia s enologičkou a someliérkou Editou Ďurčovou.

„Toto podujatie sa každoročne teší veľkej obľube. Dôkazom toho je, že sa koná už 11. ročník. Každé víno z Karpatskej Perly má svoj vlastný príbeh, o ktorého vznik sa postarali manželia Šebovci. Vinárstvo je vyhľadávané nielen pre vynikajúce vína, ale aj pre svoju jedinečnú atmosféru. Zároveň sa tu snúbi kvalitná gastronómia, takže každý si tu príde na svoje,“ povedala Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

O zábavu sa počas podujatia postará DJ Vix a tešiť sa môžete aj na špeciálnu akciu „Z vinohradu k vašim dverám“. Pri nákupe 6 a viac fliaš vína vám vinárstvo Karpatská Perla doručí víno na vašu adresu v rámci Slovenska zdarma. Príchod jari vám tak bude pripomínať znamenité víno z rodinného vinárstva, ktoré získalo za svoje produkty mnoho svetových ocenení.

Srdečne vás pozývame osláviť príchod jari na 11. ročník podujatia Pekné víno s rozhľadom, ktoré sa bude konať 23. marca od 13:00 do 21:00 v KARPATSKEJ PERLE. Prvú jarnú sobotu si prídu na svoje nielen milovníci vína, ale aj bežci. Od 13:00 do 21:00 si budú môcť zmerať svoje sily behom po 99 schodoch na našu rozhľadňu.

Okrem pekných vín v pivniciach si budete môcť vychutnať aj gastronomické špeciality v Tančiarni, syry Hiadlovský, koláčiky od Marlotky a k tomu lahodnú kávu. O zábavu sa postará DJ Vix. Radi by sme vám dali do pozornosti aj zaujímavú riadenú degustáciu s Editou Ďurčovou.

Na Peknom víne s rozhľadom si prídu na svoje všetci gurmáni. Čakajú vás aj tieto dobroty:

- Krémová hrášková polievka s mätou
- Domáca kuracia pečeňová paštéta
- Domáca bravčová paštéta s kápiou
- Údený pstruh so zemiakovým šalátom
- Kŕmená husacia pečeň s cibuľovou marmeládou
- Grilované kuracie stehná, šťuchané zemiaky s cibuľkou
- Roastbeef, pečená zelenina, omáčka Ravigote, šalát
- Divinový guláš
- Oškvarkové pagáče

Vstupenky v hodnote 17,- € si môžete zakúpiť aj tento rok prostredníctvom portálu www.chutemalychkarpat.sk. Budú obsahovať kupón na nákup vína za 8,- €.

Tešíme sa na vás prvú jarnú sobotu.

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny